Neden Lamine Parke

Ahşap üstün teknik ve uygulama özellikleri ,dekoratif potansiyel ile birleştirebilen bir yapı elemanıdır.Onun bu özelliğinin en iyi yansıtıltığı yerlerin başında parkeler gelir.İyi şeçilmiş bir ahşap parke ölümsüzdür.Nesiller boyu evinizi dekore eder.Estetik ,sağlık ve doğaya uyumluluk özellikleri ile diğer zemin kaplamaları ile kıyaslandığında rakipsizdir.

TEKNİK
Lamine Parkeler , masif parkelerin birtakım olumsuzluklarını ortadan kaldırmak amacıyla üretilmiştir.Birden fazla, masif ağaç tabakaların endüstriyel yapıştırıcılar,ısı ve basınç altında biraraya getirilerek preslenmesi ile elde edilen lamine parkelerde ilk tabaka esas görüntüyü oluşturmaktadır.Lamine Parke de toplam kalınlıklar 12 mm den 20 mm kadar değişkenlik göstermektedir.

STABİLİTE
Ağaç malzeme higroskopik özellik taşır.Diğer bir ifade ile rutubet ile etkileşim halindedir.Masif parkelerin ısı ve rutubet değişimlerinde çalışması(daralması ve genişlemesi) ve boyutsal değişiklikler lamine parkede büyük oranda azaltılmıştır.Bunu sağlayan etkenler ise,
lamine parkenin sahip olduğu farklı tabaka kalınlıkları ve daha önemlisi tabakaların lif yönlerinin  birbirine dik olacak şekilde bir araya getirilmiş olmasıdır.

KULLANIM
Lamine Parkeler yüzer sistem uygulama şekliyle evlerinizdeki eski parkeniz,karo seramik,beton üzerine montajlanabildiği gibi uygun seçeneklerde yere yapıştırılabilmektedir.Lamine Parkeler ,masif parkeler gibi sonradan sistre cila yapılarak yenilebilmektedir.

SAĞLIK Ahşap düşük termal iletkenliği sayesinde ,öznel sıcaklığı en yüksek yapı malzemesidir.Ayrıca titreşen levha özelliği gösteren lamine parke gibi ahşap elemanlar,yüksek frekanslı seslerin yutulmasını sağlayarak akustik olarak da konforlu bir ortam sağlarlar.
Tüm bunlarla beraber,ahşap parkeler ,mikrop ,bakteri barındırmaz ve elektrostatik alan oluşturmazlar.Bu sebeplerden dolayı alerjistlerin (özellikle çocuklar için) evlerde önerdiği en iyi zemin kaplama seçeneği olduğu unutulmamalıdır.

Lantana Parke ithal ettiği tüm ürünleri için kalite ve sağlık standartlarını ön koşul kabul etmektedir.Bu düşünce altında parke üretimindeki tutkal ve cila kullanımında insan sağlığına zarar vermeyen ürünlerin kullanılmasını talep etmektedir.
Bu doğrultuda tüm ithalatını yaptığımız ürünlerde, formaldehit içermeyen D4 tutkal ve solvent içermeyen eko cilalar kullanılmaktadır.
Ayrıca firmamız montaj sırasındaki tüm yapıştırıcılarda  EU standartalarında üretilen,yaşanılan mekanlarda gereken standartlara sahip Alman Uzin ve Bostik Marka yapıştırıcılar kullanmaktadır.
<

© Copyright 2017. Lantana Parke

  +90 216 414 44 57 Pbx     +90 212 264 06 10 pbx   |     info@lantanaparke.com